Ücretsiz Demo
Talya Gorrion Hotel’de Tüm Departmanları Tek Programdan Yönetecek Sistem Kurdu-Turizm Yatırım Dergi
Elektraweb Web Tabanlı Otel Programı
Talya Gorrion Hotel’de Tüm Departmanları Tek Programdan Yönetecek Sistem Kurdu-Turizm Yatırım Dergi
Otellere teknolojik çözümler sunan Talya Bilişim, bugüne kadar 3 bin otel projesinde yer aldı. Gorrion Hotel Istanbul’a tüm departmanların tek program üzerinden yönetilebileceği Elektra Otel Yönetim Sistemi V4 Versiyonunu verdi. 
Talya Bilişim 20 yılı aşkın süredir Elektra markasıyla turizm sektörüne yönelik teknolojik çözümler sunuyor. Elektra Otel Yönetim Sistemi, otelin ön bürosunda misafir girişiyle başlayan operasyonun, otel içindeki tüm süreçlerini yönetebilecek kapsamda, 41 farklı modülden oluşuyor. Amacımız, otellerimizin yazılıma yönelik tüm ihtiyaçlarına cevap verebilmek olduğu için modül sayımızı ve içeriğini sürekli geliştiriyoruz. Ön büro, muhasebe, stok ve maliyet yönetimi gibi standartlaşan modüllerimizin yanı sıra, 5651 sayılı yasanın gerekliliklerini yerine getiren iSafe; özellikle termal tesislerde tercih edilen Devre Mülk Yönetimi, otelin kendini internette tanıtabilmesi ve satabilmesi, kendi web sitesinden rezervasyon alabilmesi için kullanılan Online Rezervasyon ve Satış Kanal Yöntemi, akıllı telefonlardan tesisin yönetimini sağlayan Mobil Yönet gibi uygulamalarla, otellerimizin hem ihtiyaçlarını karşılıyor hem de teknolojideki son gelişmeleri misafirlerine sunmalarını sağlıyoruz. Yazılımla birlikte otellere danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Aslında işin en önemli kısmı burası, zira her otelin konsepti doğrultusunda çalışma şekli birbirinden farklı oluyor. Yazılımın da esnek yapıda olup bu farklılıklara cevap verebilir nitelikte olması gerekiyor. Elektra ile otellerimiz tüm idari, finansal ve operasyonel süreçlerini kolaylıkla kontrol altında tutabiliyor. Bugüne kadar 3000 üzerinde turizm projesini tamamladık.
Gorrion’un ihtiyaç duyacağı tüm detayları Elektra üzerinden sağladık 
Gorrion Hotel İstanbul gerekli şartları tamamlandıktan sonra tüm departmanların tek program üzerinden yönetildiği ve tüm sistemin elektronik olarak takip edildiği kapsamlı bir otel yazılımı için bize ulaştılar. Gorrion Hotel İstanbul’un Genel Direktörü olan Adnan Özsoy’un da Elektra’yı önermesi üzerine Elektra Programı’na karar verdiler. Gorrion Hotel oldukça büyük ve kapsamlı bir tesis. Bu tesisin tüm departmanlarının en üst düzey teknoloji alt yapısını kullanması ve zaman kaybını minimize etmesi öncelikli hedefimizdi. Diğer hedefimiz ise ayrı çalışan tüm departmanların aynı yerden kontrol edilebilmesi ve entegre çalışmasıydı. Bu amaçla Elektra Otel Yönetim Sistemi V4 Versiyonunun Önbüro modülü ana program olarak kuruldu. Diğer 20 modül ise Önbüro Programına entegre çalışacak şekilde kurgulandı. Otelin muhasebe departmanında ETS V4, Stok ve Maliyet Analizi, Satın Alma, Demirbaş modülleri ve EFatura Entegrasyonu kullanılıyor. İnsan Kaynakları Yönetimi modülü ile çalışanların sicil, puantaj, resmi bildirge ve bordroları hesaplanmakta, Personel Devam Kontrol Sistemi (PDKS) ile giriş çıkış takibi yapılıyor. Otel, Elektra Demirbaş Modülü ile barkodlu el bilgisayarlarıyla sayım yapabiliyor. Aynı zamanda da ürünlerin özellik ve yerlerine göre barkod basıp, garanti servis anlaşmalarını takip edebiliyor. Restoran departmanında ise Elektra POS Modülü kullanılıyor ve bu sistem ön büro ve muhasebe modülleri ile entegre çalışıyor. Elektra Opex Operasyon Yönetimi modülü ile teknik servis arıza kayıtları, CRM bilgileri ve iş süreç takibi kolaylıkla yapılıyor. Elektra Satış Pazarlama ve Banket Yönetim modülü ile otel; grup, bireysel ve aktivite organizasyonlarının takibini yaparken, organizasyona ilişkin kontrat, sözleşme vb. detayları programda arşivleyebiliyor.
Gorrion Fitness ve Spa Merkezi de Elektra’nın Spa Kulüp, Üyelik Sistemi ile yönetiliyor. Ana modüllerimizin haricinde Gorrion Otel’de 5651 sayılı İnternet Yasası’nın gerekliliklerini yerine getiren iSafe İnternet Güvenlik Sistemi kullanılıyor ve bu sayede otelin internet ağına bağlanan tüm kullanıcıların log kayıtları tutuluyor ve geçmişe dönük raporları alınabiliyor. Kültür Bakanlığının yayımladığı genelgeye uygun olarak hazırlanan KimlikOkur Programı ile misafirlerin nüfus cüzdanı, ehliyet ve pasaportları tarayıcı yardımı ile okunup 3 saniye gibi kısa bir sürede Elektra misafir profiline aktarılıyor. Böylece check-in işlemi kısa bir sürede tamamlanırken müşteri memnuniyeti artıyor, aynı zamanda kağıt ve toner maliyetinden tasarruf sağlanıyor.
KÜNYE
Firma Adı: Talya Bilişim San. Tic. Ltd. Şti.
Faaliyet Konuları: Otel Yönetim Yazılımları
Mal veya Hizmet Verdiği Sektörler: Turizm Sektörü
Markalar: Elektra Otel Yönetim Sistemi, Medisoft Hastane Yönetim Sistemi, KimlikOkur Programı, iSafe Internet Güvenlik Sistemi, HotelAdvisor.net, medicaltourism.com.tr Turizm Sektörüne Yönelik Özel Ürün veya Hizmet: Elektra Otel Yönetim Sistemi, KimlikOkur Programı, iSafe İnternet Güvenlik Sistemi, HotelAdvisor.net, medicaltourism. com.tr
Turizm Sektöründeki Bazı Referanslar: Aqua Fantasy, Ela Quality, Ramada Izmir ve İzmit, Malatya Altınkayısı, Tekirdağ, Aska Otelleri, Fame Otelleri, Highlight Bodrum, Queens Park Otelleri, Rezone Otel vb. gibi 3 bin proje.
Tuğçe Keçecioğlu Shabani / Talya Bilişim San. Tic. Ltd. Şti.
Sizi Arayalım
Ücretsiz Demo için Tıklayın