Ücretsiz Demo
Tek Tuşla Konforlu Tatilin Sırrı (Türkiye’de İş Dünyası Dergisi – 07.07.2023)
Elektraweb Web Tabanlı Otel Programı
Tek Tuşla Konforlu Tatilin Sırrı (Türkiye’de İş Dünyası Dergisi – 07.07.2023)

Rekabet gücünü artırmak, verimlilik elde etmek ve kâr marjını yükseltmek isteyen otel yönetimleri için yazılım teknolojileri hayati bir rol oynuyor. Karmaşık süreçlerde hızlı ve güvenli şekilde karar alabilmek, mevcut bilgileri duyurabilmek ve rekabet ortamına ayak uydurmak için hayata geçirilen otel yazılımları, artık tek tuşla tatilcilerin elinin altında duruyor. Otel yazılımı konusunda sektörde önemli bir konuma sahip olan Talya Bilişim Yönetici Ortağı Nilüfer Durukal, bu sistemlerin tatilcilere tek dokunuşla kolaylık sağladığından bahsediyor

Turizm ülkesi olan Türkiye’de otel yazılımlarının beklentiyi nasıl ve ne kadar karşıladığına değinen Nilüfer Durukal, önde gelen otel yönetim sistemleri Elektraweb’de sürekli saha çalışmaları yapmalarına ve otellerle iç içe olmalarına neden olarak ihtiyaçları ilk ağızdan fark edip, doğru analizlerle çözüm geliştiriyor olmayı gösterdi.

DOĞRU ANALİZ TEK BAŞINA YETERLİ DEĞİL

Doğru analizin tek başına yeterli olmadığını söyleyen Durukal; “Sadece doğru analiz yetmiyor, teknolojinin sunduğu en güncel imkânları da kullanarak bunları kullanıcı dostu yazılımlara çevirmek gerekiyor. Otel yönetiminin beklentisi sürdürülebilirlik ilkeleri doğrultusunda sorunsuz operasyon süreci, tesis içinde tam kontrol ve bunların sonucunda yüksek kârlılık tabii ki. Biz de yazılımlarımızı bu amaca hizmet edecek kapsamda üretmeye çaba harcıyoruz. Her departmandaki bilgi akışı ve verimliliği yazılımda takip edebiliyoruz, raporlamalarımız çok detaylı ve farklı bakış açılarından tesisi değerlendirebilmeyi sağlıyor. Özellikle satış kârlılığını artıran uygulamalarımızla otellerimizi memnun edebildiğimizi umuyorum” dedi.

TÜM YAZILIM İHTİYAÇLARINA TEK PROGRAMLA YANIT

Elektraweb üzerinden otellere sunulan yazılım çözümlerinden söz eden Nilüfer Durukal, “Otel yönetim yazılımımız Elektraweb, modüler yapıda tasarlanmış ve bir otelin online satıştan muhasebesine kadar tüm yazılım ihtiyaçlarını tek programla karşılayabilecek kapsamda bir ürün. Ön büro yönetimi, otelin kendi web sayfasından rezervasyon almasını sağlayarak kârlılığını artıran rezervasyon motoru, kanal yönetimi, CRM, POS, Stok maliyet analizi, muhasebe ve insan kaynakları modüllerimiz en çok kullanılanlar. Birçok otelimiz teklif toplamadan siparişin verilmesine kadar olan tüm satın alma süreçlerini veya Satış ofisindeki çağrı merkezi, CRM ve sadakat uygulamalarını da Elektraweb ile yönetiyor. Bunların yanında SPA, tesis içindeki görev-arıza takip işleri, kimlikokur, internet kontrolü gibi ürünlerimiz de sahada yaygın olarak kullanılıyor” ifadelerini kullandı.

WİNDOWS’TA GELİŞTİRİLMİŞ İLK OTELCİLİK PAKET PROGRAMI

Elektra’nm ilk versiyonu aynı zamanda Windows ortamında geliştirilmiş ilk otelcilik paket programı olmuştu. 2000 yılında veritabanı yönetiminde SQL kullanmaya başlayan yine ilk otel yazılımı olduk. 2005 senesinde ilk merkezi yönetim uygulamasını Riva otel grubunda farklı lokasyonlarda bulunan sekiz farklı oteli tek merkezden yöneterek yapmıştık. 2013 yılında ilk kanal yönetimi uygulamamızı TÜBİTAK’tan* aldığımız hibe destekle hayata geçirmiştik. Yüzde 100 Türk mühendisler tarafından geliştirilen, bulutta barındırılan web tabanlı ilk otel yönetim yazılımı Elektraweb ise 2019’da müşterisiyle buluştu. Sonra malum,pandemi girdi araya.

Sizi Arayalım
Ücretsiz Demo için Tıklayın