Ücretsiz Demo
Antalya Teknokent’te bulunan firmalara TÜBİTAK’tan yapay zeka desteği (Milliyet.com.tr – 05.01.2024)
Elektraweb Web Tabanlı Otel Programı
Antalya Teknokent’te bulunan firmalara TÜBİTAK’tan yapay zeka desteği (Milliyet.com.tr – 05.01.2024)

AKDENİZ Üniversitesi Antalya Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren 2 firma, 1711 Yapay Zeka Ekosistem Çağrısı kapsamında desteklemeye hak kazanan 17 firma arasında yer aldı.
TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) Yenilik Destek Programı 1711 – Yapay Zekâ Ekosistem Çağrısı – 2023 çağrısı kapsamında desteklenmeye hak kazanan proje sahipleri açıklandı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır’ın katılımıyla TÜBİTAK Yapay Zeka Ekosistem Çağrısı 2023 Sözleşme İmza Töreni, TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi Marmara Teknokent’te (MARTEK) gerçekleşti. Törende ayrıca TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Antalya Teknokent Genel Müdürü Dr. İbrahim Yavuz ve projeleri desteklenmeye hak kazanan katılımcılar yer aldı.
ANTALYA TEKNOKENT’TEN İKİ FİRMA
Çağrı kapsamında Akdeniz Üniversitesi’nin ortak kuruluş olduğu Antalya Teknokent firmalarından ERS Yazılım İnternet Turizm Sanayi Ticaret Anonim Şirketi’nin Turizm Sektörü İçin Yapay Zeka Destekli Sürdürülebilir Ulaşım Ekosistemi adlı projesi, Talya Bilişim Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi’nin Otel Konaklama Ekosistemi İçin Yapay Zeka Tabanlı Karbon Ayak İzi Kaynak Takip, Anomali Tespit ve Önlem Öneri Platformu (TURCAMAP) adlı projesi desteklenmeye hak kazandı. TÜBİTAK Yapay Zeka Ekosistem Çağrısı 2023 Sözleşme İmza Töreni’nde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal ve Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan tarafından Akdeniz Üniversitesi Antalya Teknokent firmalarının proje sözleşmeleri imzalandı.
YAPAY ZEKA ALANINDA ÇALIŞMALAR
Antalya Teknokent çatısı altında başarılı çalışmalara imza atan çok sayıda firma olduğunu söyleyen Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, “Akdeniz Üniversitesi olarak, araştırma, geliştirme ve teknoloji merkezli çalışmalarımızın meyvelerini almak bizleri mutlu ediyor. Turizm ve otel konaklama sektörlerinde Antalya Teknokentimiz bünyesindeki Talya Bilişim ve ERS Yazılım şirketlerinin büyük teknoloji devlerinin arasında desteğe hak kazanması gururumuzu artırdı. Yürütücü ve danışman hocalarımızı ve proje ortağı firmalarımızı tebrik ediyorum” dedi. Geleceğin dünyasında sağlam bir yer edinmek için inovatif, yenilikçi, yapay zeka destekli daha fazla çalışmaya ihtiyaç olduğunu belirten Rektör Özkan, “Bu anlamda TÜBİTAK’ın bu desteği çok kıymetli. Üniversite olarak yapay zeka teknolojilerinin geliştirilmesi ve uygulama alanlarının artırılmasına yönelik çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu.

 

https://www.milliyet.com.tr/yerel-haberler/antalya/antalya-teknokentte-bulunan-firmalara-tubitak-7059847

Sizi Arayalım
Ücretsiz Demo için Tıklayın