Ücretsiz Demo
TALYA 193 ÜNİVERSİTE İLE EĞİTİM İŞBİRLİĞİ YAPTI (Sabah Gazetesi – 28.08.2022)
Elektraweb Web Tabanlı Otel Programı
TALYA 193 ÜNİVERSİTE İLE EĞİTİM İŞBİRLİĞİ YAPTI (Sabah Gazetesi – 28.08.2022)

Turizmde dijitalleşme sorunun çözümü için elini taşın altına koyan Talya Bilişim, 193 adet üniversite, MYO ve liseye Elektraweb otel Programını ücretsiz veriyor. Talya Bilişim Yönetici Ortağı Nilüfer Durukal, turizm çalışanlarının dijital okur-yazarlık eğitimleri alması gerektiğini belirtiyor T

Talya 193 üniversite ile EĞİTİM İŞBİRLİĞİ YAPTI

Talya Bilişim, turizmde yaşanan personel sorununun çözümü için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sektörde yaşanan dijitalleşme sorununun çözümü için turizm eğitimi veren 193 adet üniversite, MYO ve liseye Elektraweb otel Programını ücretsiz veriyor. Kaynak kitap yazan eğitimcilere de bilgi aktarımında bulunuyor. Talya Bilişim Yönetici Ortağı Nilüfer Durukal, dijitalleşmenin turizm sektöründe rezervasyon öncesi pazarlama faaliyetleri, fiyatlama, online rezervasyon süreçleri, konaklama deneyimi, konaklama sonrası CRM ve müşteri ilişkileri gibi uzun bir iş sürecinin her anım planlamak, uygulamak ve analiz etmek için tüm imkanı sunduğunu söyledi. Durukal, bunun sağlıklı uygulanabilmesi için çalışanların dijital okur-yazarlık eğitimleri alması gerektiğini aktaran Durukal, “Bu kapsamda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bugüne kadar Talya Bilişim olarak turizm eğitimi veren 193 adet üniversite, MYO ve liseye Elektravveb otel Programını ücretsiz verdik. Ayrıca kaynak kitap yazan eğitimcilere de bilgi aktarımında bulunuyoruz” dedi.

MERKEZİNDE İNSAN VAR

Bunu bir örnekle somutlaştıran Durukal, “Bugün bir kat hizmetleri görevlisi için işe alım yaparken temel düzeyde ‘dijital okuryazarlık’ bekleniyor. Bazı kişilere bu tuhaf gelebilir. Ancak bünyelerinde web tabanlı dijital iş yönetimi sistemleri kullanan oteller için bu bir zorunluluk. Çünkü personelin, kendi cep telefonundan ya da interneti olan bir cihazdan, odanın temizlik/kirlilik durumunu, minibar bilgisini, arıza bildirimlerini gerçekleştirebilmesi, kendine atanan görevleri takip edebilmesi hatta yeni iş emirleri oluşturabilmesi bekleniyor. Aynı durum servis elemanları, teknik servis çalışanları ve mutfak ekibi için de geçerli. Dijitalleşmenin çok etkin olduğu rezervasyon süreçlerinde neden hala “Çağrı Merkezleri” işletmelerin göz bebeği sizce? Çünkü turizmin merkezinde insan vardır” ifadelerini kullandı.

Sizi Arayalım
Ücretsiz Demo için Tıklayın