Ücretsiz Demo
Otelinizde Elektraweb Kullanarak Maliyetlerinizi Ne Kadar Düşürebilirsiniz?

Elektraweb Otel Yönetim Sistemi bulutta çalışan web tabanlı yapısı ile bazı maliyetlerinizi tümüyle ortadan kaldırırken bazı maliyetlerinizi ise önemli ölçüde azaltacaktır. İşte 4 ana başlık altında topladığımız bu maliyet kalemleri:

  1. Sunucu Sistemleri ve Sunucuyla İlgili Donanım Maliyetleri

Elektraweb’in bulut destekli çözümüyle sunucu donanım maliyetlerinden tümüyle kurtulmuş olursunuz. Sunucuların teknolojisi her geçen yıl geliştiği için bu donanım maliyetinin birkaç yılda bir tekrar edeceğini de hesaplamalısınız. Eğer yenilemekten kaçınırsanız bu sefer de eski teknolojiye sahip bir sunucu donanımı ile çalışmak durumunda kalırsınız. Sunucu sistemlerinde sunucuyla birlikte dolap, soğutma ünitesi, kesintisiz güç kaynağı, ağ ve yedekleme cihazlarını da satın almanız gerekir. Bulut destekli çözümlerde ise bu satın alma maliyetlerinin hiçbiri olmadan her zaman yeni teknolojiyle çalışırsınız.

  1. Sunucu Yazılımlarının Lisans Maliyetleri

Yerleşik bir sunucuyla çalışan sistemlerde donanım maliyetinin yanı sıra sunucu işletim sistemleri, veri tabanı uygulamaları, anti virüsler ve sunucu üzerinde çalışan diğer yazılımlar için de lisans bedeli ödemeniz gerekir. Elektraweb’in bulut destekli çözümünde ise herhangi lisans bedeli ödemeden tüm bileşenlere sahip bir sistemi kullanabilirsiniz.

  1. Elektrik Maliyeti

Yerleşik bir sunucuya sahip olduğunuzda sunucunun elektrik giderinin yanında sunucu odasının soğutulması için de önemli miktarda elektrik harcamak zorunda kalırsınız. Ayrıca sistemin 7/24 ayakta kalmasını sağlamak için kesintisiz güç kaynakları ve yedekleme ünitelerini de hesaba kattığınızda ciddi bir enerji maliyetiyle karşı karşıya olduğunuzu anlayabilirsiniz.

  1. Bilgi İşlem Departman Maliyeti

Yerleşik bir sunucuya sahip olduğunuzda sunucunun verimliliğini ve sürekliliğini sağlamak için, sunucular, veri tabanları ve donanımlar konusunda uzman, 7/24 sisteme müdahale edebilecek bilgi işlem çalışanlarını da istihdam etmeniz gerekir. Eğer konusunda uzman bir ekip istihdam etmezseniz destek gereken acil durumlarda yönetim sisteminiz çalışmaz hale gelebilir.

Sonuç: Toplam Bütçe Üzerinden %30-35 Tasarruf

Sonuca baktığınızda, yukarıdaki maliyetlerden elektrik ve personel maaşı maliyeti her ay düzenli olarak gerçekleşirken sunucu donanım-yazılım maliyetleri birkaç yılda bir gerçekleşecektir.

Ortalama bir sistem kurulumu için hesaplandığında bulut destekli Elektraweb kullanarak bu iş için ayırdığınız bütçenizden en az % 30–35 oranında bir tasarruf elde edebileceğinizi düşünebilirsiniz.

Elektraweb Kullanmayan Otellerin Bilgi İșlem Gizli Maliyet ve Riskleri Hakkında Ayrıntılı Bilgi İçin

Sizi Arayalım
Ücretsiz Demo için Tıklayın