Ücretsiz Demo
İyi Bir Otelin Web Sitesinde Olmazsa Olmaz 10 Özellik

Turizm işletmeleri, daha fazla online rezervasyon almak, ekstra hizmetlerini pazarlamak ve müşteri memnuniyetini artırmak için otel web sitesi tasarımına özel önem vermeye başladılar. Tasarım, hız, güvenlik, içerik, entegrasyonlar ve yapay zekayı da kapsayan “otel web sitesi çözümleri” için olmazsa olmaz 10 Özelliği sizin için derledik. Markanıza değer katacak otel web siteniz için haydi başlayalım …

1- Profesyonel Tasarım

Otelinizin web sitesi etkileyici görseller ile doğru içeriği birleştiren bir tasarıma sahip olmalı. Web sitesinde yer alan görseller başlıkla uyumlu, bilgi veren ve ilgi çeken görsellerden oluşursa otel hakkında bilgi almak isteyen kişilerin memnuniyet düzeyi daha yüksek olacaktır. Kumsal, deniz, restoran, havuz, oda fotoğrafları hem ilgi çekmeli hem de temizlik, büyüklük, dekorasyon gibi detayları araştıran ziyaretçileri doğru yönlendirmelidir.

2- Yüksek Hız

Otelinizin web sitesini yüksek çözünürlüklü, profesyonel görsel ve videolardan oluşturdunuz. Her fotoğraf elinizde tuttuğunuz bir dergi kalitesinde. Her şey harika görünüyor. Peki şimdi de siteye internet bağlantısı yavaş olan bir ziyaretçinin gözünden bakalım. Site öylesine yavaş açılıyor ki kimi ziyaretçi ana sayfaya, kimi ise online rezervasyon sayfasına ulaşmak için bekliyor. Bu durumdan kaçınmak için tasarım ile hız arasında bir denge kurmalı, ziyaretçilerinize yüksek hızda yeterli kalitedeki görsellerden oluşan optimum bir tasarım sunmayı hedeflemelisiniz.

3- Mobil Uyumluluk

Web sitenizin masaüstü bilgisayarlarla olduğu kadar cep telefonu, tablet gibi mobil cihazlarla da uyumlu olması gerekiyor. Mobil cihazların internet bağlantı hızlarının daha düşük olabileceği hesaplayarak web sitenizin daha küçük boyutlu, daha esnek bir yapıya sahip olmasını sağlamalısınız.

4- Online Rezervasyon

Otelinizin web sayfasının ön büro ile entegre bir online rezervasyon sayfasına sahip olması gerekiyor. Eğer sisteminiz fiyat/müsaitlik bilgilerini web sitesine hatasız bir şekilde yansıtamıyorsa ve gelen rezervasyonları da anında ön büroya aktaramıyorsa ziyaretçilerinizi memnun edemezsiniz. Ziyaretçilerin web sitesinden yapacakları işlemlerin resepsiyondan yapılıyormuş gibi sisteme yansıması size müşteri memnuniyeti olarak dönecektir.

5- Çoklu Dil

Web sitenize hangi ülkeden ya da bölgeden girildiğine bağlı olarak sitenin o dilde açılması ziyaretçiler açısından çok önemli bir ayrıntı. Bütün ziyaretçilerinizin İngilizce bildiğini veya İngilizce okuyup yazışmaktan keyif aldığını düşünmeyin.

6- Doğru İçerik

Web sitesi ziyaretçilerinin görmek isteyecekleri son şey reklam havası uyandıran abartılı tanımlamalar, üstü kapalı ifadeler ve oteldeki ziyareti ile ilgili muğlak alternatiflerdir. Web sitenizin içeriği, kullanıcıya karşı dürüst, açık ve hızlıca okunulduğunda bile anlaşılabilecek sadelikte sunulmalı. Aynı şekilde görsellerde de albenili olmak ile yanıltıcı olmak arasındaki çizgi aşılmamalı. Fotoğraflarda ziyaretçiyi yanıltacak açıların veya filtrelerin sıklıkla kullanılması otele gelen ziyaretçinin hayal kırıklığı yaşamasına neden olabilir. Web siteniz gerçeğe uygun bir içeriğin albenili bir biçimde sunulmasını hedeflemelidir.

7- Google Entegrasyonu

Google entegrasyonu ile fiyat ve müsaitlik bilgilerinizi web sitenizde yayınlayarak dünyanın en çok kullanılan arama motorunda otel araştıran potansiyel misafirlerinize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

8- Tatil Portalları ve Acentelerle Entegrasyon

Web sitenizin online seyahat portalları ve acentelerle entegrasyona sahip olması internet üzerindeki etkinliğinizi büyük ölçüde artıracaktır. Eğer web sitenizden Trivago’da satış yapabilir ve bu platformdaki yorumlarınızı yönetebilirseniz fazladan 1,5 milyar potansiyel müşteriye kavuşmuş olursunuz.

9- Sadık Müşterileri Ödüllendirme

Müşteriler, kendilerini özel hissetmekten hoşlanırlar ve tekrar eden satın alma tercihlerini kendilerini iyi hissettikleri seçenekten yana kullanırlar. Web sayfanızdan yapılan rezervasyonlarda sadakat uygulamalarını kullanarak, misafirlerinize puan kazandırıp, özel indirimler ve hediyeler verebilirsiniz. Böylece “Repeat Misafir” oranınızı en yüksek seviyeye çıkarabilirsiniz.

10- Akıllı Sohbet Botu ile Kesintisiz İletişim

Dünyanın dört bir tarafındaki Potansiyel misafirlerinizin 7 Gün/24 saat size soru sorup talepte bulunabileceğini unutmayın.  Yapay zeka tabanlı chat botlar ile soruları cevaplayıp, bilgileri depolayabilir, fiyat teklifi gönderip, talepleri kaydedebilirsiniz.

Harika Bir Otel Web Sitesine Ücretsiz Sahip Olmak İster misiniz?

Elektraweb ile şık ve modern bir tasarıma sahip, kolay ve hızlı kullanılabilen, sizin adınıza talep toplayan, online rezervasyon yapabilen fonksiyonel bir web sitesine, tasarım ve kurulum bedeli ödemeden, sadece barındırma (hosting) bedelini ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Elektraweb’in Oteliniz için Hazırlayacağı Web Sitesinde Neler Var?

1- Ön büroya entegre online rezervasyon sayfası
2- Web sitenizi istediğiniz gibi değiştirmenizi sağlayan kullanımı kolay Admin Panel
Yönetimi
3- Online tahsilat yapmanızı sağlayan Sanal pos entegrasyonu
4- %100 SEO optimizasyonu garantisi
5- Ücretsiz Google Entegrasyonu
6- Ücretsiz Trivago Entegrasyonu
7- Ücretsiz Akıllı Sohbet Botu
8- Çok Dilli Yapı
9- Mobil Uyumluluk
10- Yüksek Hız

Üstelik sadece yıllık hosting bedelini ödeyerek HEMEN SAHİP OLABİLİRSİNİZ. 

Sizi Arayalım
Ücretsiz Demo için Tıklayın