Ücretsiz Demo
Otelinizde Sosyal Mesafeyi Korumanızı Sağlayacak 6 Teknoloji

Korona pandemisi tüm sektörlerde iş yapış biçimlerimizi değiştirmeye başladı. Sosyal mesafenin korunması zorunluluğu artık daha dijital çözümlere yönelmemize neden oluyor. Konaklama işletmeleri önümüzdeki dönemlerde uyguladıkları hijyen tedbirleri ve değişen hizmet verme biçimleriyle ön plana çıkacaklar.  Bu kriz belki de bazı oteller için önemli fırsatlar da yaratacak. Biz de sosyal mesafenin korunması sağlayarak hem misafirlerinin hem de personelinin sağlığını korumak isteyen ve bunu fırsata çevirmek isteyen oteller için 6 harika teknolojiyi derledik.

 

Online Check-in  ile Pasaport/Kimlik Alışverişine SON

Artık misafirler otele gelmeden check-in işlemlerini tamamlayabiliyorlar. Misafir, cep telefonuyla pasaport/kimlik fotoğrafını çekip otelin web sitesi üzerinden rezervasyon bilgileriyle beraber gönderebiliyor. Böylece ön bürodaki kimlik alma, fotokopi çekme vb kayıt sürecindeki evrak alış verişi ve yakın mesafe temas ortadan kalkıyor, sosyal mesafe kurallarına uyulmuş oluyor. Online Check-in işlemi otelin web sitesinden ya da mobil uygulamasından yapılabiliyor. Bunun için akıllı telefonlardan tabletlere, internete bağlı tüm mobil cihazlar kullanılabilir. İmza konusunda farklı seçenekler mevcut. Misafir dokunmatik ekran kullanıyorsa imzasını da atarak check-in işlemini gerçekleştirebilir ya da elektronik imza ile bu süreç tamamlanabilir. Online check-in işlemindeki en önemli ayrıntı, misafir check-in işlemini yapar yapmaz tüm bilgilerin ön büro programına ulaşıp ulaşmadığıdır. Bu konuda entegre hizmet veren otel yazılımlarının tercih edilmesi çok önemlidir.

 

Odayı Akıllı Telefon ile Açmak;

Online check-in uygulaması ile birlikte kullanıldığında sosyal mesafe konusunda otellere büyük avantajlar sağlayacağını düşünüyoruz. Otelin uygulaması aracılığıyla misafirin cep telefonuna rezervasyon tarihleri içinde geçerli olan sanal bir oda anahtarı gönderiliyor. Otele giriş yapan konuk, odasının önüne geldiğinde kapı kilidi sanal anahtara sahip telefonuyla açılıyor. Böylece misafir kendi telefonu dışında hiçbir yere dokunmamış oluyor.  Uygulama ile hem otel anahtarları veya kilit kartları ortadan kaldırılmış oluyor, hem de otele girer girmez anahtar alabilmek için resepsiyona uğramaya gerek kalmıyor.

Online Check-out

Kredi kartı bilgisini rezervasyon sürecinde alıp otorizasyon yapılarak hızlı check-out yapılabilmektedir. Misafirler resepsiyona uğramadan oda kartlarını Check-out kutusuna bırakarak direkt otelden ayrılabilirler. Fatura misafirin mail adresine gönderilerek konaklama süreci minimum temas ile rahatlıkla tamamlanabilir.

 

Dijital Menü ile Garsonsuz Sipariş

İşletmelere özel olarak tasarlanan bir ara yüz ile menüde bulunan tüm ürünlerin mobil cihazlar ve akıllı telefonlar üzerinden online ve offline olarak sipariş edilebilmesini sağlar. Böylece misafirin, servis elemanlarıyla, servis elemanlarının da mutfak çalışanlarıyla olan zorunlu iletişimi minimize edilmiş olur. Ayrıca dijital menülerde ürün fotoğrafı, fiyat ve açıklamalar, çoklu dil seçenekleri ile istenildiği gibi düzenlenip, anında güncellenebilir.  Böylece otelin restoranı hız kazanmanın yanında misafir memnuniyetini de üst düzeye çıkarmış olur.

Online Anket

Misafirlerinizin memnuniyet derecelerini ölçmenizi ve belirlediğiniz konularda genel olarak geri bildirim almanızı sağlayan anketlerinizi yüz yüze ya da kağıt formlar ile uygulamak zoruna değilsiniz. Misafirleriniz web sitenizden ya da kendi cep telefonlarından kolay ve kullanıcı dostu ekranlar üzerinden oda numaraları ve doğum tarihlerini girerek daha otelden çıkmadan anket doldurabilirler. Böylece hem sosyal mesafeyi korumuş, hem de  misafiriniz otelden ayrılmadan memnuniyet veya şikayetini öğrenmiş olursunuz.

Sizi Arayalım
Ücretsiz Demo için Tıklayın