Ücretsiz Demo
1.Crm

Otelde daha önce konaklamış olan tüm misafirlerimiz online rezervasyon sistemimize de otomatik kayıtlıdır, cep telefonlarına gelen sms kodu ile direk giriş yapabilir, profil bilgilerine ve geçmiş rezervasyonlarına ulaşabilirler. Sizin ona sağladığınız promosyon ve bonus imkanlarını kullanabilir ve kendilerini daha ayrıcalıklı hissederler. Ayrıca online rezervasyon ile misafirin CRM bilgilerine göre yapılması gereken tüm iş emirleri departmanlara otomatik gider. Böylece misafire ait giriş, çıkış ve kalış süresince yapılması gereken tüm hazırlıklar, bilgilendirmeler ve görevler ilgili birimlere iş emri olarak gider ve otomatik iş takibine girer. Örneğin VIP setup hazırlanması, her gün belli saatte okuduğu gazetenin odasına bırakılması, yastık seçimi veya alerjik durumlarının bildirilmesi işleri otomatik gerçekleşir.

2. Sadakat ve Bonus Sistemi

Misafire ilk online rezervasyonu, doğum günü veya evlilik yıldönümü gibi tarihlerde hediye bonuslar verilebildiği gibi tüm eski konaklamalarından otelin belirlediği formüle göre(örneğin %3) sadakat bonusları kazandırabilir. Misafir bu bonusları online rezervasyon esnasında indirim olarak kullanabilir. Ayrıca misafirlere geliş sayılarına, VIP gruplarına, harcama alışkanlıklarına göre sağlanan indirim oranları, onların otele tekrar geliş sadakatlerini artırır. Sadakat sistemindeki tüm bu bonus ve promosyonlar sadece elektra’nın sağladığı online rezervasyon sistemi sayesinde kullanılabilir.

3. Online Check-in /Chek-out /Ödeme /Fatura

Misafirlerimiz Elektraweb’te online rezervasyon yaptıkları sayfadan veya kendilerine gönderilen konfirmasyon formundaki qr kodu okutarak bu rezervasyona ait online check- in, ödeme, folyo görme, e-fatura alma gibi işlemleri tamamen online yapabilir. Bu 27 adet online işlem ancak Elektraweb’in online rezervasyonu ile mümkündür ve misafirin ilk rezervasyon sonrasında kendisi silinceye kadar otel ile bağlantıda kalmasını sağlayan web tabanlı bir mobil uygulamadır

4. Google Reklam Desteği

Elektra-Google Hotel Partnerliği sayesinde oteliniz hiçbir reklam veya komisyon ödemesi yapmadan, Google aramalarında üst sırada çıkar. Ayrıca google fiyat aramaları sayfasında otel profili müsaitliği ve güncel fiyatı gösterilir. Otelin Resmi Web Sitesi ve Fiyatı olarak sizin için hazırladığımız online rezervasyon sayfasına yönlendirir. Normalde otellerin bir gün için bile binlerce liralık reklam harcaması ile elde edebileceği bu hizmet Elektraweb ile otellere tamamen ücretsiz ve sınırsız gelir.

5. Web Müşteri Takip

Online rezervasyon sayfanıza giren fakat rezervasyonu tamamlamadan çıkan her misafir otomatik olarak Elektraweb sistemine düşer. Buradan takip edilerek misafirin kazanılması sağlanır

6. Web Sayfa Analizi

Google Analytics ortaklığımız sayesinde otelin online rezervasyon sayfasına gelen tüm talepler bir çok parametreye göre analiz edilerek size grafikler halinde sunulur. Hem gerçekleşen hem de gerçekleşmeyen rezervasyonlar için kullanıcı davranışları analiz edilir buna göre iyileştirmeler yapılır

7. Ekstra Hizmetler

Oteliniz de sunulan ekstra transfer, tur, spa, alakart restoran vb gibi bir çok hizmeti misafir online rezervasyon sayfasından satın alabilir. Ödemesini online olarak yada check-in anında gerçekleştirebilir. Bu işlem folyoya otomatik yansır ilgili departmandaki kontenjandan düşer.

8. İndirim Onayı

Misafir tarafından talep edilen indirim oranı oteldeki çalışanın yetki seviyesine göre bildirim olarak gider. Yetkili kişi bu indirim talebini açıklaması ile birlikte görüntüler ve elektronik olarak onaylayabilir.

9. Online Teklif

Misafirin talep ettiği tarih aralığında, fiyat kategorileri ve pansiyon tiplerindeki oluşturulabilecek tüm opsiyonları tek tuşla e-mail olarak gönderilebilir. Misafir de gelen online rezervasyon teklifi üzerinden tek tuşla kendi bilgilerini girip, ödemesini güvenli bir şekilde gerçekleştirerek rezervasyonunu tamamlayabilir.

10. Ödeme Planı-Parçalı Ödeme

Rezervasyon kartında önceden yapılması gereken ödemeler yapılması gereken tarihlere göre kaydedilerek bir ödeme planı oluşturulabilir. Misafirin rezervasyon günü gelmeden bu işlemlere ait linklerin otomatik gönderimi sağlanarak ödemeler tamamlanır. Misafire de ödemelerini takip edebileceği bir ekran sunulmaktadır.

11. Güvenli Linkle Ödeme

Bütün online kanallardan ya da acentelerden gelen rezervasyonların ödemesi rezervasyon kartı üzerinden güvenli ödeme linki gönderilerek yapılabilir. Ödemenin sadece belirli bir kısmı yada tamamı istenebilir. Ödeme linki, sms, Whatsapp ya da e-mail ile gönderilebilir. Bu ödeme linkinin kullanılabilmesi için Elektraweb’in Online Rezervasyon Sistemi’nin de aktif olması gerekmektedir.

12. Tanıtım Portalları

Elektraweb’e ait onlarca tanıtım portalında ve Türkiye’nin sağlık turizmi portallarında Elektra online rezervasyonu kullanan otelleri için link ve ücretsiz tanıtım olanağı sağlanır. Bu portallardan bazıları; https://www.turkiyeninotelleri.com , www.otelvitrini.com , www.enuyguntatilim.com , www.tatilkesif.com , www.medicaltourism.com.tr gibi tanınan portallardır.

13. Markete Göre Fiyatlandırma

Online rezervasyon sistemimize kullanan misafirler,bulundukları ülkenin pazarına göre farklı fiyatlar ve dövizler üzerinden rezervasyon yapabilirler. Örneğin; iç pazar, avrupa pazarı, BDT pazarı gibi farklı marketlere farklı fiyatlar belirlenebilir. Misafir Elektraweb’in online rezervasyon sayfasına bağlandığı ülkenin IP sine göre otelin belirlediği fiyatları görmektedir.

14. Dinamik Fiyatlandırma

Dinamik fiyatlandırma özelliği ile otelin doluluğuna ve misafirin girişine kalan gün sayısına göre otomatik indirimler belirlenebilir. Örneğin; otel doluluğunun %50 ve altında ise bugün girişli yapılacak rezervasyonlar için %25 indirim yapılması tanımlanabilir. Otel doluluğu %50’nin üzerine çıktığında indirim otomatik olarak pasif olacaktır.

15. Acente Entegrasyonları

Elektraweb 10'un üzerinde tur operatörüne (Anex, TUI, Pegas, Odeon, ETS, gibi) ve Paximum gibi acente portallarına bağlanarak gelen rezervasyonları sisteme otomatik kaydeder.

16. Email Marketing

Elektraweb kendi sisteminde tanımlanmış olan bütün misafir profillerine doğum günü, evlilik yıldönümü veya diğer özel fırsatlar için oluşturulabilecek promosyonları günde 10.000 adete kadar mailing olarak gönderilmektedir.. Örneğin; önümüzdeki 30 gün içinde doğum günü olanlara özel promosyon kodu tanımlayıp, misafire online rezervasyon linki gönderilebilmektedir. E-mail marketing özelliği ayrıca check-in den önce hatırlatma maili ya da check-out dan sonra anket maili olarak da talep edilen farklı formatlarda kullanılabilmektedir.

17. Mobil Uygulama

Elektraweb otel yöneticileri ve misafirlere de mobil uygulama hizmeti vererek, bu uygulama üzerinden de iletişimde olmalarını sağlıyor. Otel yöneticileri ihtiyaç duydukları her an sistemi kontrol edebilirken, misafirler de bu uygulama sayesinde otele gelmeden online check-in yapabilir, konaklamaları ile ilgili bir istekleri varsa kolaylıkla iletebilirler.

18. B2B İçin Online Satış

Elektaweb’in online rezervasyon sayfasında, online olarak çalışmak isteyen acentalara kullanıcı kodu ile şifre belirlenip, cari hesap kartı oluşturulabilmektedir. Oluşturulan cari hesap kartına da limit tanımlaması yapılabilmektedir. Acenteler otel sisteminde kendisine tanımlanan kontrat üzerinden kontrollü bir açık hesap ile rezervasyon yapabilirler. Limiti dolan acenteler online rezervasyon sayfası üzerinden kredi kartı ile cari hesaplarına ödeme yaparak rezervasyona oluşturmaya devam edebilirler.

19. 7x24 Canlı Destek

Rakiplerinin aksine sadece elektraweb 7 gün 24 saat boyunca ulaşılabilen canlı destek hizmeti sunmaktadır. Sunulan bu hizmet tamamen ücretsizdir.

20. Tesis İçi Rezervasyonlar(Toplantı Odası, Business Office, SPA, Transfer)

Özellikle toplantı odaları, çalışma ofisleri, alakart restoran, spor ve masaj salonları gibi kapasite planlanması gereken bölümlerin ödemesini alarak ya da almadan online rezervasyon yapılabilir. Bu bölümlerin kontenjan takipleri rahatlıkla yapılırken misafirlere de ayrıcalıklı hizmet online olarak sunulmaktadır.

21. Kişiye Bağımlılık ve Entegrasyon Sorunu Yok

Elektraweb’in online rezervasyon kanal sisteminin diğer sistemlerden farklı olarak sunduğu ayrıcalık, hem kurulum hem de kullanım aşamasında, farklı bir programa tanımlama, fiyat girişi ya da ekstra bir manuel müdahale gerektirmemesidir. Örneğin; münferit olarak oluşturduğunuz rezervasyon otel doluluğunu değiştirmektedir ve bu durum manuel olarak kullanılan farklı bir programda kontenjan güncellemesi yapılmasını gerektirmektedir. Fakat elektraweb te manuel müdahaleye ihtiyaç ya da kişiye bağımlılık yoktur. Bütün özellikler tek program üzerinden otomatik entegre olarak çalışmaktadır.

22. Çağrı Merkezi Sistemine Entegre

Elektraweb’in çağrı merkezi sistemi ile kanal yönetimi ve rezervasyon sistemi de entegre çalışmaktadır. İlerleyen süreçte otelin bir çağrı merkezi talebi bulunması halinde kolaylıkla entegrasyon sağlanmaktadır.

23. Sosyal Medya Entegrasyonu

Bütün sistemler Facebook ya da Instagram'a online rezervasyon linkini koyarak rezervasyon alabilmektedir. Fakat Elektraweb’in aynı zaman da Facebook ve İnstagram’da form doldurarak oluşturduğu talepler Elektraweb’e otomatik aktarılıp takip edilmektedir.

24. Promosyon Kodları

Elektaweb’in online rezervasyon sisteminde promosyon kodları tanımlayıp farklı misafir gruplarına belirli dönemlerde kampanyalar yapmak amacıyla kullanılabilir. Oluşturulan promosyon kodlarını dijital platformlar da paylaşarak misafirlerin online rezervasyon sayfasından ayrıcalıklı rezervasyon yapması sağlanmaktadır

25. Kurumsal Kimliğinize Uygun

Elektraweb online rezervasyon sayfası hem tasarım hem de kullanım kolaylığı açısından çok avantajlıdır. Bununla birlikte,renkler, yazı fontları, logo ve stiller kurumsal kimliğinize uygun bir şekilde düzenlenebilir.

26. %100 Mobil Uyum

Elektraweb online rezervasyon sayfası cep telefonları ve tabletlere %100 uyumludur. Mobil cihazlarda kullanıldığında sayfalar responsive yapısı sayesinde otomatik olarak mobil moda geçerek çok daha hızlı ve kolay çalışır hale gelir.

27. SMS Gönderimi ile Online Hatırlatma ve Anketler

Elektraweb’te birçok işlem, ödeme linki, rezervasyon linki, check-out sonrası anketi, online hatırlatmaları sms ile gönderilebilmektedir. Bu hizmet ücretsiz olarak Elektraweb’in kendi SMS hesabı ile sunulmaktadır.

28. Sanal Pos

Elektraweb herhangi bir aracı ödeme alma firmasına gerek duymadan, Türkiye'deki tüm bankaların direkt sanal pos sistemine entegredir. Bu kartların puan ve taksit sistemlerini kullanır, otele en düşük komisyon maliyeti ile en esnek kullanımı sağlar

29. Maliyet Avantajı

Elektraweb online rezervasyon ve kanal yönetiminin 5 yıldızlı 250 odalık bir otele yıllık maliyeti 6000 Euro iken bu sistemin otel programını kullananlara hiçbir maliyeti yoktur; elektraweb otel programı içinde tamamen bedelsiz olarak sunulmaktadır.

Sizi Arayalım
Ücretsiz Demo için Tıklayın